Automatizované sklady

Proč byste měli vážně přemýšlet o tom, aby byly vaše sklady automatizované?

Ať už skladujete jakékoliv produkty, můžete se spolehnout na to, že automatizovaný proces jejich naskladňování a vyskladňování pomocí skladovací automatizace je mnohem efektivnější, přesnější a rychlejší, než kdyby tuto práci zastávali lidé.

Jaké jsou hlavní výhody automatizovaných skladů?

• Automatizovaná skladovací technika může pracovat 24 hodin 7 dnů v týdnu, a to i v extrémních podmínkách, třeba s tunovými náklady, nebo v mínusových teplotách. Jeden příklad z praxe: známému českému výrobci mraženého pečiva jsme dodali kompletní řešení automatizovaného skladu, který spolehlivě pracuje v prostředí mrazírny, kde je kolem -28 °C.
  • Automatizované sklady výrazně šetří prostor: stroje zvládnou narozdíl od manuální obsluhy pracovat i ve výškách nad 10 metrů, a vyžadují také podstatně méně prostoru pro manipulaci, naskladňování a vyskladňování.
  • Automatické regálové zakladače jsou také o poznání rychlejší než jejich manuální předchůdci, a zaměstnanci logistiky mají díky propojení s důmyslnými řídícími softwary dokonalý přehled o tom, co a v jakém množství se na skladě právě nachází.

Proces skladování zvládnete díky moderním technologiím zautomatizovat od úplného začátku až do konce: od chvíle, kdy produkt sjede z výrobní linky, až po dobu, kdy se vydává na cestu ke koncovému zákazníkovi. Plně automatizované sklady jsou zárukou fungující logistiky, přesnosti, rychlosti a efektivity.