Přeskočit na obsah

Automatizace skladu jako moderní součást úspěšné logistiky

Automatizace skladu vám přinese výrazné benefity, díky kterým dojde k zefektivnění logistických procesů. Mezi další přidané hodnoty patří zvýšení rychlosti a přesnosti procesů, jenž vedou k úsporám.

Variabilita různých možných řešení

Pokud se rozhodnete pro nové řešení svého skladu, pak je nutné zhodnotit stávající stav nejenom samotného skladu, ale taktéž návratnost poměrně náročné počáteční investice. Podle charakteru vašeho skladového materiálů je pak nejdůležitější vybrat správné řešení, které vám bude ušito přímo na míru.

Změny se nebojte! Ale řádně ji promyslete…

  • Prvotní myšlenka by měla obsahovat, zda chcete postavit rovnou nový automatický sklad či proměnit již stávající fungující sklad.
  • Pečlivě zmapujte rozlohu skladu a rozsah operací, které v něm probíhají. Disponujete rozlehlým velkým skladem s velkým množstvím zákroků? Pak je automatizace smysluplným krokem.
  • Pokud naopak tvoří vaše portfolio drobná balení nebo vysoce specializované zboží, pak pro vás není automatizace tím nejvhodnějším řešením. Stejně jako v případě, že vaše zboží trpí typickými výkyvy v oblasti množství či vlastním obsahu.

Řešení, která vám dopřejí pokrok

Východiska pro váš vývoj se pohybují po rozmanitém poli variabilních možností. Využití automatických skladů malých dílů vám nejlépe poslouží v případě, že disponujte zbožím menších rozměrů, různými druhy kartonů, tray obaly a zbožím na tabletech.

Pro choulostivé zboží s vyhraněnými manipulačními body jsou jako mezioperační zásobníky využívány speciální regálové systémy pro zboží bez nosiče. A jak takový systém v praxi funguje? Zboží je teleskopicky vyskladňováno na podpůrné čepy do speciálního bezpolicového regálu.

M.A.S. regálové zakladače se pyšní stabilní koncepcí. Díky tomu odvedou velmi přesnou a spolehlivou práci.

Další možnost můžete použít v případě, že operujete s rozměrným těžkým zbožím. Tou jsou regálové zakladače pro plné palety a jiné náročné zboží. Ty přizpůsobíme vašim požadavkům a můžeme je dodat ve dvou variantách celonerezového a lakovaného provedení. A přinesou vám univerzální využití pro široké spektrum různorodého zboží.

Je čas vystoupit o úroveň výš

Díky konkrétním výhodám se můžete na své cestě posunout zase o krok kupředu. A jaké konkrétní výhody s sebou automatizace přináší?

  • Dochází ke zrychlení pohybu zboží.
  • Eliminuje nehody, chyby a ztráty způsobené lidským faktorem.
  • Přináší možnost plynulého a nepřetržitého provozu.
  • Snižuje náklady spojené s vybavením konkrétních pracovníků.
  • Komplexně přináší zefektivnění procesů a hospodárnost skladu.

Zlepšení, bez kterého se dnes téměř neobejdete

Automatizace skladu se stala v současnosti nutnou součástí rozvoje fungování a zefektivnění logistiky. Nenechte se odradit možnou vyšší počáteční investicí. Pokud vše bedlivě promyslíte, pak vás budou pozitivní přínosy provázet při komplexním fungování celého skladu.