Přeskočit na obsah

Transportní technika – důležitá součást fungující logistiky

Předpokladem plnohodnotné a fungující logistiky je neustálý vývoj kupředu. Jedná se o velmi dynamický obor, který čerpá ze současných poznatků a konkrétních potřeb nejen zákazníka. Jádrem takové logistiky by měly být především prověřené a kvalitní komponenty a neustálá inovace.

Kvalitní a fungující logistika, která se skládá z několika důležitých a na sebe navazujících kroků je základem pro fungování celého podniku. Výchozím bodem by se mělo stát takové řešení, díky kterému zajistíte bezpečný a rychlý transport zboží a následnou konfiguraci trasy.

M.A.S. vám nabízí takový modulový program, se kterým zajistíte plnohodnotnou přepravu palet, přepravních boxů a nádob. A navíc nakonfigurujete individuální transportní trasy. 

Bez čeho se současná transportní technika neobejde?

Navrhujeme pro vás koncepty, které můžete využít pro horizontální či vertikální transport zboží. Takové, které vycházejí z využití osvědčených komponentů a neustále se vyvíjející průběžné inovace.

  • Důležitým prvkem jsou různé typy dopravníků – ať už se jedná o válečkové, řetězové či pásové. 
  • Další podstatnou součástí jsou stanice, taktéž různých typů. Můžete využít otočné, rohové, podávací, odebírací a taktéž centrovací.
  • Klíčovými díly jsou zdvihací zařízení, včetně těch mezipatrových, pojízdné vozíky, stohovací či destohovací zařízení a kontrola palet.

Transportní technika? Vybírejte tu nejkvalitnější!

Klíčovým a důležitým prvkem je výběr plnohodnotné transportní techniky, která se vyznačuje především stabilitou. Při výběru pečlivě dbejte na vhodný výběr materiálu. Mezi ty nejvhodnější patří nerez, hliník a pozinkovaná ocel. Tím zajistíte dlouhodobou životnost, jenž přináší úlevu od náročné údržby.

Neustálý rozvoj směrem kupředu je závislý na hodnotě používaných součástí strojů. Na ty jsou kladeny vysoké nároky na přesnost a kvalitu, tak aby vytvořily plnohodnotné a fungující stroje.

M.A.S transportní technika vyniká využitím právě těch nejkvalitnějších materiálů. Díky odolnému provedení je možné využít techniku i v náročnějších podmínkách. Techniku tak můžete použít v hygienickém prostředí či náročném prostředí disponující stupnicí teplot od –30 až do 60 stupňů.

Ideální technické řešení je výsledkem komplexního procesu, který zohledňuje i ty nejmenší detaily. A nejen to, ale také konkrétní požadavky. Při realizaci záleží na každém konkrétním kroku od zrodu jednotlivé techniky až po její uvedení do provozu. Samozřejmostí by měl být také záruční a pozáruční servis.

Výběr transportní techniky je vždy závislý na konkrétních požadavcích a také účelu vybraného řešení. Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, ale opravdu se jedná o komplexní systém, ve kterém každý z jednotlivých kroků hraje velmi důležitou roli. A to ať už se jedná o stroje, příslušenství či další rozmanité prvky a součástky. Tím poskytuje rozmanitou flexibilitu při řešení jednoduchých, ale i náročnějších realizací.

A na závěr? Úspěšná a fungující logistika

Ta se skládá ze správně vybraných dílů, příslušenství a techniky, která dohromady vytváří komplexní a fungující systém. Jejími základními pilíři by měly být kvalitní produkty a díly a individuální přístup ke každému konkrétnímu řešení. A to by měly zastřešovat bohaté a dlouholeté zkušenosti, díky kterým je každý projekt technickým pokrokem.