Přeskočit na obsah

Dopravníky – adaptabilní nástroj úspěšné logistiky

V současné době stojí za úspěšnou logistikou firem několik faktorů. Jedním z nich jsou kvalitní dopravníky, které podpoří logistické procesy odolností a velmi dlouhou životností. A v čem konkrétně pomáhají?

Odhalte benefity skrývající se za chodem dopravníků

Tyto stroje přemisťují materiál a předměty dle typu v několika směrech, a to ve vodorovném, v šikmém, a dokonce i ve svislém. Právě vertikální transport palet a dalšího zboží zajistí stabilní zdvihací stanice. Palety a zboží je tak přepravováno mezi různými výškovými úrovněmi a do vzdálenosti několika metrů. Jejich velkou výhodou je plynulý a nepřetržitý provoz.

Dopravníky jsou velmi adaptabilním nástrojem, který se přizpůsobí přesně vašim potřebám. Jejich praktickým benefitem je to, že manipulují téměř s jakýmkoli materiálem.

Dopravníky mohou mít různý tvar, vybavení a jsou vyrobené z různých materiálů s rozdílnými druhy povrchových úprav. Jejich provedení je závislé také na tom, jaký druh a typ výrobků budou přepravovat. S tím souvisí také vhodný výběr potřebných doplňků a drobných součástí, ze kterých se dopravník skládá.

Pro dopravníky nejsou překážkou ani dlouhé vzdálenosti. Díky pásovým dopravníkům se přemístění předmětů může počítat až na desítky či stovky metrů.

Přesné řetězové dopravníky pro přepravu palet

Díky stabilním konstrukcím řetězových dopravníků dochází k transportu palet a dalšího zboží, které přepravuje po dvou, třech, čtyřech nebo pěti řetězových pruzích. Ty dosahují významných technických aspektů. A to klidného chodu a nízké hladiny zvuku. Stroje vás odmění taktéž dlouhou životností, a i když vystavujete stroj vysokým nárokům, vynikají nízkou mírou opotřebení. Snadná a velmi rychlá údržba je taktéž rozhodujícím faktorem. A nad pořízením přístroje tak není třeba váhat ani minutu.

Využít můžete přesně ten typ řetězového dopravníku, který vám bude vyhovovat nejenom počtem řetězových pruhů, ale i umístěním motoru, který se může nacházet uvnitř nebo vně dopravníku. Výjimkou opět není ani speciální provedení. A také možnost rozmanitého příslušenství, kam patří svodidla, zarážky, centrování, přechodové můstky, dorazy a další součásti.

A co říkáte na válečkový dopravník?

Pro transport palet a dalšího podobného zboží velmi dobře poslouží válečkový dopravník, opět v rozmanitých specifikacích. Standardní provedení může mít motor z boku nebo vespod. Dále existuje široké množství speciálních provedení, od hygienického, se sklopným mechanismem až po typy s otvorem.

Dalším typem jsou stabilní nízkopodlažní válečkové dráhy, jenž vynikají elegantním a hodnotným provedením. A nejen to, lze je uzpůsobit přímo na míru, a navíc nás nečeká žádná náročná údržba. K dopravníkům si navíc můžete pořídit bohaté příslušenství jako bočnice, centrování, spínací válce, přechody či kryty motorů.

Dopravníky jsou nepostradatelnou součástí firem, které se zaměřují na přepravu rozmanitého spektra produktů. Slouží především k zefektivnění logistických procesů, a to zjednodušením a zrychlením veškerých postupů, které by měly být součástí každého moderního podniku.

Jak na spolehlivé transportní systémy?

Další součástí jsou podávací a odebírací stanice pro čtyři a šest palet. Podávací stanice oddělují a integrují palety do dopravní trasy.

Naopak odebírací stanice palety z trasy odebírají a seskupují pro odběr. I stanice přizpůsobujeme vašim požadavkům.

Jedná se o stroje, které vynikají robustní a odolnou konstrukcí s dlouhou životností a nízkými nároky na údržbu. Nabízíme rozmanité varianty produktů od standardních po specifická provedení, ve kterých dochází k převzetí nákladu válečkovým dopravníkem a zvedacího trámu.

Rozhodně využijete otočný stůl, sloužící pro transport a otáčení palet či podobných přepravovaných produktů. Ty nabízíme také ve variantách s integrovanou válečkovou dráhou, řetězovým dopravníkem nebo rohovou stanicí, výjimkou není ani speciální provedení. Zařízení vyniká velmi stabilní a zároveň elegantní konstrukcí a flexibilními možnostmi nasazení, dle vašich individuálních požadavků. Výhodou je dlouhá životnost a minimální nároky na údržbu

Správnou péčí k dokonalé funkčnosti

Vhodné je vytvořit soupis všech strojů a také náhradních dílů. Pro efektivní fungování dopravníků využívejte jenom ty kvalitní a odpovídající díly. Nejdůležitější je mít stroje pod kontrolou a preventivně je udržovat v dokonalé čistotě. Před spuštěním pásu ho vždy řádně zkontrolujte a vždy sem umístěte jenom ty předměty, které na pás patří. Jenom tak se vám odvděčí bezproblémovým chodem a zefektivněním vašich vnitřních procesů.

Chcete se dozvědět více o dopravnících? Napište nám