Jistý krok k lepší logistice: vsaďte na regálové zakladače

Co mají společného značky Daimler, BMW, VW a Jaguar – Landrover? Mimo jiné třeba to, že spoléhají na automatizované sklady a regálové zakladače o M.A.S. Automation. Díky dodávce technologií pro leadery automobilového průmyslu se na výrobě věhlasných vozů do jisté míry podílíme i my.

Regálové zakladače pro automotiv dodáváme přes dvacet let

Klíčovou součástí automatických skladů jsou regálové zakladače, které zajišťují hladký průběh uskladňování a vyskladňování dílů. Jsou vhodné pro efektivní uskladnění výrobků, polotovarů jednoduchých i složitých tvarů nebo zboží a materiálu na paletách. Díky zkušenostem a vlastnímu vývoji regálových zakladačů M.A.S. jsme schopni navrhnout řešení pro skladování jak palet, plastových přepravek, tak s pomocí speciálních nosičů i finální automobilové díly. Například části karoserie či bloky motorů.

Pokud plánujete vyřešit kompletní automatizované skladování a manipulaci, nebo jen určitý segment skladu, naši zkušení konstruktéři pro vás navrhnou řešení, které ušetří váš čas i náklady na provoz.

Podívejme se podrobněji na řešení automatizovaných regálových skladů od společnosti M.A.S. Automation a výhody, které od nás získáváte. V rámci dodávky automatizovaných regálových skladů na klíč nabízíme kompletní řešení v podobě regálového zakladače, regálů, instalace u zákazníka a softwaru pro automatizované skladování – takzvaný warehouse management – dle vašich potřeb. To vše při funkčnosti automatizovaného skladu více než 99 % času!

Klíčová je rychlost a přesnost

Hlavním požadavkem našich zákazníků na automatické sklady a regálové systémy je celkové zefektivnění skladového hospodářství při jeho vysoké spolehlivosti. S rychlostí až 5 m/s a zrychlením až 3 m/s² garantujeme přesnost uložení výrobku +-0,5 mm. Vysoká přesnost zakládání produktů je zajištěna pomocí kolejnice s šikmým ozubeným hřebenem, která se vyznačuje mimořádnou životností a tichostí. Inteligentní sledování výrobků pomocí RFID kódů na nosičích nabízí další možnosti, například automatické inventury či optimalizace výkonu regálového zakladače.

Respektujeme filozofii výroby našich klientů

Jedním z praktických příkladů dlouhodobé úspěšné spolupráce jsou automatizované sklady pro společnost Magna Exteriors, která se zaměřujeme na výrobu plastových dílů pro automobilový průmysl. V několika fázích vznikal sofistikovaný systém skladování bez přerušení provozu již dokončených etap. Navrhli jsme kompletní návrh logistiky včetně vývoje speciálního handlingu pro naskladnění a vyskladnění. Aktuální délka drah jednotlivých regálových zakladačů přesahuje 80 metrů. Výsledkem několikaleté spolupráce společně se zvyšováním kapacity výroby klienta je 9 000 skladových míst s řízením FIFO, Just In Time i Just In Sequence a rychlosti 25s/díl!

Automatizované sklady M.A.S. jsou navrhovány tak, aby zaručovaly bezpečný a bezporuchový provoz a vyžadovaly minimální údržbu. Servisní tým M.A.S. Automation reaguje velmi pružně a do 24 hodin pomáhá našim klientům v rámci celé Evropy.